24 листопада 2006СВ.МИХАЇЛ.
Хто, як Бог? !«Михаїл і ангели його воювали порти дракона, і дракон воював, і ангели його, та не перемогли, ані місця не знайшлося їхнього більше на небі. І повержено дракона, великого змія стародавнього, званого дияволом і сатаною, що зводить вселенну- повержено на землю, і ангели його з ним повержені….» Апокаліпсис 12,7.
Як бачимо, проблема добра і зла є вічною.Вже від самого початку існування цього світу і людства іде запекла боротьба між цими двома світами, добром і злом.Виникає питання: чому існує зло? Як воно з’явилось , чому є, коли Бог є любов і все створив для добра. І сьогоднішнє свято Собор Архистратига Михаїла відкриває нам як повстало зло і чому є і надалі.
Перед тим, як створити видимий світ у якому живе людство Бог сотворив невидимий, світ ангелів. У Святому Письмі читаємо, що Бог створив ангелів, чистих духів, і наділив їх розумом і свобідною волею.Ангели-«angelus»,як вказує вже сама етимологія цього слова, значить «післанець».У своїй же суті ангели - це найдосконаліші Божі створіння, нематеріальні, чисто духовні істоти. Бог створив усіх ангелів добрими. Через свою службу і вірність Богові всі ангели мали стати щасливими. Бог дав їм час проби, щоб вони могли довести, чи схочуть заховати освячаючу ласку і зістатись дітьми і приятелями Бога та через добровільний послух заслужити собі на вічне щастя. Однак багато ангелів під проводом найкращого ангела Люцифера-Світлоносця, чуючись сильними і могутніми, забули за своє становище створінь Божих і в своїй гордині задумали стати рівними Богові. І сталась на небі війна; Михаїл та його ангели вчинили зі змієм війну. І змій воював та його ангели, та не встоялись, і вже не знайшлося їм місця на небі. І скинений був змій великий, що зветься диявол і сатана, що зводить всесвіт, і скинений він був додолу, а з ним і його ангели були скинені.Од.12,7-9.
За свою гордість і не послух, що були головними причинами бунту проти Бога, Бог справедливо покарав ангелів відкиненням їх навіки від себе і скиненням їх до пекла. Але боротьба не закінчилась, вона є на землі де продовжується за людські душі. Вже від самого початку існування людства перші люди,Адам і Єва, стали жертвою підступу диявола, забажавши і собі стати рівними Богові і збунтувались проти Нього. Через свій гріх вони рівно ж втратили Бога і райське життя до якого були призначені не тільки для себе, але і для всіх своїх нащадків. І потрібно було аж крові Сина Божого, щоб цей гріх людини перед Богом виправити, принести Божественну Жертву повної винагороди. Але і це не поклало край злові, бо як ангелів так і людину Бог наділив свобідною волею, і тільки від нас самих залежить на яку сторону ми станемо, на сторону добра чи зла.
Коли ми хоч трохи застановимося над собою, то відчуємо, що в нашій душі постійно ведеться боротьба між добром і злом. Це боротьба двох сил, що є у самій людині, добра і зла. Через свою гріховність людина схильна до зла, гордість і не послух постійно розривають людську душу і серце схиляючи їх до зла. Але душа, яка є вічним даром Божим і дана нам з любові до нас, відкриває для нас любов, доброту і милосердя Боже, схиляючи нас до добра.
Аналізуючи історію людства і нашого сьогодення бачимо, що було і є зло у цьому світі, але добро завжди перемагало. Любов і милосердя завжди є сильнішими від зла і ненависті. Виникає питання; хто може зупинити зло у цьому світі? Напевно ми самі, від яких і походить це зло. Бо тільки є нашим привілеєм вибирати на яку сторону стати, добра чи зла, Бог залишив нам цей вибір, давши нам свобідну волю.
Тож зупинімося і застановімося над нашим життям, подивімося і проаналізуймо якою дорогою ми йдемо. Бо тільки від нашого вибору буде залежати наше життя земне і вічне життя в небі. Бо яка користь людині завоювати весь світі занапастити свою душу, що бо може дати людина взамін за свою душу. Почнімо це зараз кожен від себе вибираючи на яку сторону нам стати, добра чи може зла. Бо знаємо і переконані, що зло породжує зло, і тільки добро породжує добро. Тільки добро принесе нашій душі мир, спокій і благодать. І коли мир і любов будуть у людських серцях, буде також добро у наших родинах, суспільстві, державі і в цілому світі.
І «Хто, як Бог?!» допоможе нам стати на дорогу благодаті миру, злагоди, любові і добра, в житті цьому земному і вічному. Амінь.Ангели охороняють країни і керують народами так, як накаже їм Творець.
Вони верховодять нашими ділами і нам допомагають.
«св. Іван Дамаскин.»


Évora p.Ivan Hudz.

1 коментар:

ivanhudz@sapo.pt сказав...

ikjshdgflaçkdjvamndb fkudcgvmndbv